Juraj

Absolvoval som v živote veľa obchodných a manažérskych školení a motivačných seminárov. Prečítal som na tieto témy množstvo kníh
a článkov, pozrel veľa videí a prezentácií.

Spočiatku, mal som 20-21 rokov, to pre mňa bolo všetko nové a zaujímavé. Písal sa rok 1990 a práve som sa vrátil z "vojenčiny". Slúžiť vlasti som šiel v socializme, keď som sa po dvoch rokoch vrátil, bol tu kapitalizmus. Každú informáciu o obchode, riadení ľudí a vyjednávaní som prijímal s nadšením. Doslova som to všetko nasával. Mal som hlad po nových informáciách, príležitostiach, po novom svete. Postupne som naberal skúsenosti. Informácie zo školení som konfrontoval s realitou. Zisťoval som, že buď nefungujú tak, ako by podľa teórie mali, alebo fungujú, ale sú v konflikte s mojimi morálnymi kotvami.

Celý svoj život (naozaj už od detstva) spontánne 
analyzujem všetko, čo zažijem a hľadám v tom súvislosti. Mnohé som videl inak, ako ostatní. To množstvo problémov v detstve a v puberte si iste viete predstaviť. Naštastie roky ukázali, že nešlo o stratu času.

Postupne som nachádzal myšlienky, ktoré v konfrontácii s realitou fungovali a to aj bez morálnych pochybností. Keď ich bolo viac, začal som medzi nimi nachádzať súvislosti a odhaľovať dôležité princípy. Neviem, či vás to prekvapí, ale tieto informácie nepochádzali zo soft skills seminárov a školení. Ich zdrojom bola napríklad biológia, história, neuropsychológia, etológia, štatistika, filozofia, náboženstvá a najmä sám život.

Z mesiaca na mesiac som odhaľoval stále nové princípy, ktoré fungovali a dali sa využívať v reálnom živote a biznise. Po roku 2004 ma život priviedol k príležitosti lektorovať komerčné školenia pre firmy. Pomaly a postupne som skúšal svoje poznanie prezentovať, aby som získaval spätnú väzbu a mal znova čo analyzovať a konfrontovať s realitou. Ľahko pochopíte, prečo mám tento príbeh tak rád.

Teším sa, keď sa stretnem s osvietenými manažérmi, ktorí k "iným" myšlienkam pristúpia s otvorenou mysľou, pochopia a idú do toho. Výsledkom, sú lepšie pracovné výkony ako v klasických modeloch a oveľa väčšia pohoda v tímoch. Dovoľte výrok jedného môjho klienta pri káve, 6 mesiacov po sérii tréningov jeho ľudí: 
"Juraj, kde ste boli posledných 15 rokov? Viete koľko peňazí sme nastrkali do rôznych renomovaných vzdelávačiek? A bezvýsledne. Najdlhšie pozitívne dopady trvali maximálne týždeň. Vaše riešenia naši ľudia používajú stále, akoby tréning skončil iba minulý týždeň. Najlepšie je, že to vidíme na číslach. Ako to robíte?"

V čom je pes zakopaný? Ak niekto ignoruje ľudský faktor, tak stráca často viac ako 50% jeho potenciálu. Ľudia nie sú takí, akí by podľa nás mali byť. Ľudia sú takí, akí sú.

Robím originálne tréningy na uvoľnenie ľudského potenciálu pre tímy i jednotlivcov.
Tréningy majú úplne flexibilný obsah i formu.
Pružne reagujú na stav a tématické preferencie účastníkov.
Reflektujúc potreby účastníkov obsahujú aj tréning zvládania emócií, stresu, komunikácie, asertivity, riešenia konfliktov, vyjednávania, motivácie, manažérskych zručností………..…..
Vďaka tomuto prístupu a schopnosti správne ho aplikovať, neobsahujú tréningy žiadnu vatu a sú vrcholom v pomere prínosy/čas/cena.

Zistil som, že obyčajný, prvoplánový a nikdy sa nekončiaci tlak na výkon už dávno narazil na svoje limity.
Vyšší tlak už negeneruje vyšší výkon. Kruh sa uzavrel.
Našiel som z neho cestu von.
O funkčnosti a nesporných prínosoch mojich tréningov sa môžete presvedčiť na očitých svedectvách účastníkov.