V niektorých svojich reakciách idete dosť priamočiaro na vec

V niektorých svojich reakciách idete dosť priamočiaro na vec. 
Mne sa to páči, ale neprichádzate takto o zákazky? 
Každý to asi neznesie. Maja
-** --- -*** *-* * -- **- -** --- -*** *-* *

Ale znesie.
Len na to každý potrebuje svoj čas, aby to spracoval. Niekto sekundy, iný hodiny, dni, týždne, či mesiace. Niekto na to potrebuje roky. A je to tak v  poriadku. Ako sa píše v Biblii, že všetko má svoj pravý čas. Aj sadenie stromu, aj zber úrody, aj vyrúbanie stromu.

Nikdy nikoho neurážam. I keď nepripraveného môžu na chvíľu uraziť aj fakty. To je ale prirodzená súčasť procesu. Čokoľvek, čo môže vyvolať nepríjemné pocity používam výhradne s cieľom pomôcť aktivovať, alebo usmerniť žiadúci proces. Keď je môjmu zverencovi jasné, s akými pohnútkami robím to, čo robím, tak mi prejde všetko. Jasné, že musím vždy zostať verný svojmu poslaniu. Veď čo všetko "prejde" urológovi, či gynekológovi, lebo vieme, že to čo robí nie je osobné? -:)
Ľudia veľmi dobre chápu, či im chcete "bezohľadným" odhalením reality pomôcť, alebo ich hladkaním bruška zákerne držať tam, kde ich chcete mať. Prvá reakcia môže samozrejme vyzerať presne opačne. Je však mojou profesionálnou povinnosťou podstúpiť to.
Načo je Vám lekár, ktorý sa bojí Vašej operácie viac ako Vy? Aby sa nezastriekal krvou, dá Vám radšej nejaké Vaše obľúbené lentilky od bolesti a s úsmevom Vás pošle domov. Pomohol Vám, alebo Vášmu strachu?

Zažil som si situáciu, keď som podľahol svojej obave, že prídem o objednávku. Skalpel som nechal v kufríku a vytiahol som lentilky. Postupne môj zverenec, samozrejme, odhalil moju slabosť. Okrem toho lentilky neprinášali očakávané výsledky. A tak som prišiel o dôveru svojho zverenca a aj o objednávku. Odvtedy mi v slabej chvíli stačí spomienka na túto skúsenosť, aby som si zachoval profesionálny prístup. Dobrá škola. 
Celé to najlepšie vystihol môj obľúbenec William M. Sky:
"Pomáhať s úprimným záujmom,
starostlivo k potrebám,
pozorne k očakávaniam a
zodpovedne k výsledkom
."

Juraj